program  galerie  jaZZ i okolice  edukacja  LOT  Opcje   o nas   sklep 
 Silesian Art School  future artist  spotkania  wykłady  Ośrodek Edukacji Kulturowej  MSK  Teatr i Taniec 
archiwum
english version
ŚR 17.11, godz. 19.00
sala koncertowa CKK

NEW TANGO BRIDGE
Grzegorz Frankowski z zespołem

Paweł Wajrak - Skrzypce
Michał Nagy - gitara
Wiesław Prządka - bandoneon, akordeon
Grzegorz Frankowski - kontrabasNew Tango Bridge to formacja Grzegorza Frankowskiego. Jest kontynuacją wieloletnich poszukiwań własnego języka muzycznego w stylu tango nuevo a jednocześnie odważną próbą stworzenia pierwszych nowych kompozycji, będących syntezą różnych gatunków muzyki przeniesionych na grunt tanga. Obecny skład złożony jest z czołowych przedstawicieli różnych stylów muzycznych w Polsce: Wiesław Prządka - jedyny polski bandoneonista grający na instrumencie o identycznej mechanice jak Astor Piazzolla jest jednocześnie koncertującym akordeonistą, niedoścignionym wykonawcą francuskich musette; Michał Nagy - wybitny gitarzysta występujący jako solista i kameralista, nagrodzony Fryderykiem 2002 za muzykę Piazzolli; Paweł Wajrak – skrzypek, koncertmistrz Filharmonii Krakowskiej oraz kwintetu „Piazzoforte” ,laureata Fryderyka 2006 za nagranie muzyki Piazzolli; Grzegorz Frankowski - kontrabasista, lider zespołu  i  jednocześnie prekursor stylu tango nuevo w Polsce. W nowym programie  występuje również znany polski perkusjonista Sławek Berny .

Repertuar New Tango Bridge to tanga Astora Piazzolli, Richarda Galliano, tanga tradycyjne i tango nuevo. Nie brakuje również naszego polskiego tanga. Zespół buduje pomost (bridge) między tradycjami kultury europejskiej, elementami etnicznymi i tangiem argentyńskim. Nowy program zawiera nowe kompozycje lidera zespołu z elementami stylu electrotango, chillout oraz wpływami orientu, muzyki latynoskiej i nowoczesnego jazzu.


bilety: 30 zł/ normalne i 20 zł/ ulgowe
Bilety do nabycia w Ticketportalu: www.ticketportal.pl, tel. 32 785 70 95Zapraszamy   na spotkanie z  zespołem New Tango Bridge
promujące płytę Global Bridge

EMPiK Katowice Silesia Megastore
 ul. Chorzowska 107 - budynek Silesia City Center


środa, 17 listopada, godz. 16.00


W spotkaniu wezmą udział członkowie zespołu New Tango Bridge: Paweł Wajrak, Michał Nagy oraz Grzegorz Frankowski - autor wszystkich kompozycji zawartych na płycie) oraz z występującymi w projekcie gościnnie Christianem Gerberem (bandoneon) oraz Sławkiem Berny (perkusja).SOB 20.11, godz. 16.30 i 19.30
sala koncertowa CKK

komedia: BOŻYSZCZE KOBIET , Teatr Capitol

Reżyseria: Cezary Morawski
Przekład: Mira Michałowska
Scenografia: Ewa i Andrzej Przybyłowie

Występują:
Piotr GĄSOWSKI
Hanna ŚLESZYŃSKA
Anna DERESZOWSKA
Anna MODRZEJEWSKA

Bożyszcze kobiet to nie tylko świetnie napisana komedia autorstwa Neila Simona – jednego z najczęściej grywanych komediopisarzy na świecie, ale i
doskonała okazja do oglądania znanych aktorów na deskach teatru.

Pozornie przyzwoity Barney prowadzi szczęśliwe życie - dom, kochająca żona, praca w restauracji. W jego oczach jednak, wydaje mu się ono nudne, postanawia więc je uatrakcyjnić i organizuje schadzki z przypadkowo spotkanymi kobietami: seksowną Helen, gadatliwą Bobby oraz cierpiącą na depresję Jenny. Na naszych oczach, ten Casanova w średnim wieku staje się coraz śmieszniejszy ale i pewniejszy siebie - każdą kolejną schadzkę aranżuje coraz zręczniej. W miarę rozwoju akcji, w lekkim stylu pełnym żartów, wśród dowcipnych dialogów, nasuwa się pytanie: czy jedynym sp osobem ubarwienia szarego życia jest zdrada i kłamstwo?

Przekonajcie się Państwo, jakiej odpowiedzi udzieli finał przedstawienia.

BILETY:
normalne: 60 zł
ulgowe:i 50 zł

do zakupienia w Ticketportalu
www.ticketportal.pl


SPEKTAKL MIKOŁAJKOWY
SOB 4.12, godz. 16.00, sala koncertowa CKK
BALET O KAWIE


W spektaklu występują tancerze Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” oraz uczennice ze Szkoły Baletowej w Krakowie.

Inscenizacja i choreografia: Romana Agnel
Scenografia i kostiumy: Monika Polak – Luścińska

W ramach obchodów 325. rocznicy Victorii Wiedeńskiej w Krakowie Balet Dworski „Cracovia Danza” przygotował spektakl - burleskę (zaprezentowany w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, 11.09.2008 r.) pod tytułem „Balet o kawie". To taneczno-pantomimiczne przedstawienie, które wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej, stworzone zostało na bazie kroków i figur tańca barokowego oraz elementów ówczesnej pantomimy. To również pełen humoru spektakl, który nawiązuje do obowiązującej wówczas mody picia tego oryginalnego napoju. Artyści występują w fantastycznych kostiumach przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską oraz z Sèvre pod Paryżem. Natomiast występujące w przedstawieniu dzieci, przebrane za ziarenka kawy, nadają widowisku niepowtarzalnego uroku.
„Balet o kawie” nawiązuje w warstwie fabularnej i muzycznej do „Kantaty o kawie” Jana Sebastiana Bacha, skomponowanej pomiędzy 1732 a 1734 rokiem, która w satyrycznym komentarzu opowiada o uzależnieniu od kawy. Libretto kantaty, napisane przez Ch. F. Henriciego zawiera m.in. słowa: "Jeśli nie mógłbym napić się misy kawy trzy razy dziennie, wtedy w swej udręce, uschnąłbym jak kawałek pieczeni". Bohaterka „Kantaty o kawie”, Liza, córka szacownego mieszczanina w swej miłości do kawy zapomina o całym świecie…

Program:
Obraz  I. PRZED KAWIARNIĄ
Obraz  II. PRODUKCJA KAWY
Obraz  III. AWANTURA O KAWĘ

szczegóły: www.cracoviadanza.pl/index.php?d=repertuar&kat=4&n=28

bilety: 12 zł

do nabycia wkrótce w sieci Ticketportal
fot. Tomasz Korczyński


SYLWESTER W CKK

GALA SYLWESTROWA OPERETKOWO-MUSICALOWA
PT 31.12. 2010, godz. 19.00
sala koncertowa CKKGala operetkowo-musicalowa to koncert przyciągający rzesze melomanów, spragnionych posłuchania zarówno ulubionych utworów z repertuaru operetkowego, jak i przebojów musicalowych, zgrabnie ułożonych w jeden spójny program. Widz ma okazję zabawić się przy dowcipnych ariach i duetach operetkowych czy rozkołysać się w rytm musicalowych hitów. Puccini, Verdi, Mozart, Webber – to tylko niektórzy kompozytorzy zapewniający słuchaczom prawdziwą ucztę muzyczną.
Podczas wieczoru zaśpiewają soliści: Karina Skrzeszewska (sopran, związana z operą bytomską i krakowską), Maciej Gallas (tenor) oraz niezwykle dowcipny Adam Żaak (bas). Gwiazdą wieczoru będzie Jakub Wocial – solista teatrów muzycznych Londynu, Berlina czy Stuttgartu. Orkiestrę Camerata Impuls poprowadzi znakomita dyrygentka Małgorzata Kaniowska.

bilety: 80 zł (normalny); 65 zł (ulgowy)
copyright GCK 2005, koncepcja i kod -.mik.thesign.!., tresć i kolor - promocja GCK


newsletter