program  galerie  jaZZ i okolice  edukacja  LOT  Opcje   o nas   sklep 
 program cyklu: jaZZ & okolice   miejsca   foto galeria  kalendarium  40 lat jazzu w Katowicach  linki 
english version


24 th of October 2010 (Sunday), hour: 8:00 p.m. Concert Hall in Centre of Culture in Katowice, Sejm Slaski Square, the 2nd 40-032 Katowice, Poland

 

John Scofield Trio

John Scofield - guitar

Steve Swallow - bass guitar

Bill Stewart - drums

 

Series: jaZZ & beyond Echoes of Chopin - Marc Copland Trio & Silesian String Quartet 9th of October 2010, hour: 7:00 p.m. concert hall of Karol Szymanowski’s Music Academy in Katowice, St. Zacisze, the 3rd, 40-032 Katowice,Poland

 

Marc Copland Trio

Marc Copland - concert grand piano

Drew Gress - double bass

Jochen Rueckert - drums

 

The Silesian String Quartet:

Szymon Krzeszowiec – violin I

Arkadiusz Kubica – violin II

Łukasz Syrnicki – viola

Piotr Janosik – cello

 

10th of October 2010, hour: 8:00 p.m. in Jazz Club Hipnoza, Sejm Slaski Square, the 2nd 40-032 Katowice, Poland

 

Marc Copland Trio  

Marc Copland - concert grand piano

Drew Gress - double bass

Jochen Rueckert - drums

 

 

6 th of May 2010, 8.00 p.m. GCK/ jazz club Hipnoza

 

Little Women (USA) & Pasimito (PL)

Little Women

Travis Laplante – tenor sax

Darius Jones – alto sax

Andrew Smiley – guitar

Jason Nazary – drum set

 

Pasimito

Daniel Pazdyka - guitar

Jacek Stobiecki – bass guitar

Patryk Zdebik – sax

Przemek Lechowicz – drums

 

 

23 rd of March 2010, 8.00 p.m. GCK/ jazz club Hipnoza

 

RAVI COLTRANE QUARTET

Ravi Coltrane – tenor & sopran saxes

Luis Predomo – piano

Drew Gress – bass

E.J. Strickland - drums

 

 

14 th of March 2010, 8.00 p.m. GCK/ jazz club Hipnoza

 

Steven Bernstein & Sex Mob: Sexotica + DJ Olive

Steven Bernstein – trumpet

Briggan Krauss – alto sax

Tony Scherr – bass guitar

Kenny Wollesen – drums

Dj Olive – turntables  



Jazz & Beyond - Autumn 2009

- URI CAINE Bedrock with Barbara Walker - 30 September GCK/HIPNOZA,

- Theo Bleckmann and The Refuge Trio - 8 October, GCK/HIPNOZA, ti - FONDA/STEVENS GROUP and special guest Maciej Obara - alto sax, Irek Wojtczak - tenor sax, bass clarinet - 22/23 October, GCK/HIPNOZA, (two night live concert and conference)  

- Marcin Wasilewski Trio - 29 October, GCK/HIPNOZA,

- JOEY BARON KILLER JOEY - 5 November, GCK/HIPNOZA,  

- REBECCA MARTIN featuring Kurt Rosenwinkel, Larry Grenadier and Dan Rieser - 24 November, GCK/HIPNOZA,

- Polish Brass Ensemble 13 December, GCK/HIPNOZA Antoni "Ziut" Gralak - trumpet, tuba; Alek Korecki - sax alt; Irek Wojtczak - sax tenor; Bronek Duży – trombone; Tymon Tymański - bass; Kuba Staruszkiewicz – drums  



29 października 2009, godz. 20.00, GCK/jazz club Hipnoza

Marcin Wasilewski Trio

Marcin Wasilewski - fortepian

Sławomir Kurkiewicz - kontrabas

Michał Miśkiewicz – perkusja

----------------------------------------------------------------------------

 
22/23 października 2009, godz. 20.00, GCK/jazz club Hipnoza

FONDA/STEVENS GROUP(USA)

Michael Jefry Stevens – fortepian

Joe Fonda – kontrabas

Herb Robertson - trąbka

Harvey Sorgen - perkusja

dwa koncerty i otwarty dla publiczności warsztat /konferencja w dniu 23 pażdziernika z udziałem polskich muzyków

Macieja Obary   - saksofon altowy

 Irka Wojtczaka   – saksofon tenorowy i klarnet basowy

----------------------------------------------------------------------------


8 października 2009, godz. 20.00, GCK/jazz club Hipnoza

The Refuge Trio (USA)

Theo Bleckmann   – głos

John Hollenbeck – perkusja, perkusjonalia, wibrafon

 Gary Versace – fortepian, akordeon, keybord

 

----------------------------------------------------------------------------


30 września 2009, godz. 20.00, GCK/jazz club Hipnoza

URI CAINE   Bedrock Trio + special guest Barbara Walker (USA)

Uri Caine – fortepian, fender rhodes

Tim Lefebrvre – bass

Zach Danziger – perkusja

Barbara Walker – śpiew

 
Support: Me Myself And I (Polska)

 Magdalena Pasierska – głos

Zgas– beatbox

Michał Majeran - głos

----------------------------------------------------------------------------



05.03.2009 (czwartek), godz. 20:00, GCK - Jazz Club Hipnoza

DREW GRESS - The Irrational Numbers   (USA)  

TIM BERNE - saksofon altowy

RALPH ALESSI - trąbka

CRAIG TABORN - fortepian, elektronika

TOM RAINEY - perkusja

DREW GRESS - kontrabas

----------------------------------------------------------------------------



15.02.09, godz. 20:00; David Murray Black Saint Quartet ; David Murray – tenor saxophone ; Lafayette Gilchrist – piano ; Jaribu Shahid – bass ; Hamid Drake – drums

---------------------------



21.01.09, h. 20.00 , Donny McCaslin Trio ; Donny McCaslin – sax tenor ; Scott Colley –bass ; Antonio Sanchez –drums

---------------------------------------------

18.01.09, h. 20.00 , Maciej Garbowski International Musical Project ; Maciej Garbowski –bass ; Piotr Damasiewicz - trumpet ; Jon Fält -drums

---------------------------------------------

9.10.08, h. 20 - Tymański Yass Ensemble ; Tymon - guitars, vocals, saxophone, Antoni Ziut Gralak - trumpet, Alek Korecki - alto saxophone, Irek Wojtczak - tenor saxophone, Wojtek Mazolewski - bass guitar, Kuba Staruszkiewicz – drums

---------------------------------------------

26.10.08, h. 20 - Dave Douglas 3 ; Dave Douglas - trumpet, Mark Feldman - violin, Scott Colley - double bass

--------------------------- 

28.10 h. 20 - Marc Ribot Trio ; Marc Ribot - guitar, Henry Grimes - double bass, Chad Taylor – drums

----------------------------------------------

30.10.08, h. 20 - David Sanchez Quartet ; David Sanchez - saxophones, Lage Lund - guitar, Hans Glawischnig - double bass, Henry Cole - drums

----------------------------------------------

08.11.08, h. 19 - Bill Frisell Trio ; Bill Frisell - guitar, Tony Scherr - double bass, Kenny Wollesen - drums

----------------------------------------------

16.11.08, h. 20 - The Claudia Quintet ; Drew Gress - double bass, John Hollenbeck - drums, Matt Moran - vibraphone, percussion, Ted R eichman - accordion, Chris Speed - clarinet, tenor saxophone

---------------------------------------------

30.11.08, h. 20 - Herbie Hancock Sextet ; Herbie Hancock - piano, Terence Blanchard - trumpet, Lionel Loueke - guitar, James Genus - bass, Gregoire Maret - harmonica, Kendrick Scott - drums

----------------------------------------------

24.08.2008 Danielle Di Bonaventura Band Union ; Danielle Di Bonaventura - bandoneon, fortepian ; Marcello Peghin - gitara ; Felice Del Gaudio - kontrabas ; Alfredo Laviano - perkusja

----------------------------------------------

3.08.2008 , godz. 20:00 ; Bartek Pieszka Quartet ; Nikola Kołodziejczyk – fortepian ; Łukasz Borowiecki – kontrabas ; Sebastian Kuchczyński – perkusja ; Bartek Pieszka - vibrafon

Horny Trees ; Paweł Szamburski - klarnet ; Maciej Bielawski - gitara basowa ; Hubert Zemler - perkusja ; DJ Lenar - gramofon, laptop, elektronika

------------------------------------------------

20.07.2008 OREGON ; Paul McCandless - oboe, sax, english horn, clarinet, bass clarinet; Mark Walker - drums and hand percussion; Ralph Towner - classical guitar, piano, synth.; Glen Moore - double bass; www.oregonband.com/

------------------------------------------------

20.05.2008 Manuel Mengis Gruppe 6 de.youtube.com/watch?v=rtpWs1uAtXY Manuel Mengis, trumpet and composer ; Reto Suhner, alto saxophone ; Roland von Flüe, tenor saxophone, bass clarinet ; Flo Stoffner, guitar ; Marcel Stalder, electric bass ; Lionel Friedli, drums

-------------------------------------------------

1 April 2008, time 8.30 p.m. GCK/ Jazz Club Hipnoza ; Kodaly Folk Project (Hungary) ; Gyula Vadász – piano ; Zoltan Erdo - clarinet ;

SIM Faculty Band ( USA ) ; Ralph Alessi – trumpet ; Ravi Coltrane – saxophone ; Brad Shepik – guitar ; Matt Mitchell – piano ; Mark Helias – double bass ; Jim Black – percussion

-------------------------------------------------

11.03.2008, godz. 20:00 ; Indigo Trio with Nicole Mitchell, Hamid Drake, and Harrison Bankhead ; Nicole Mitchell – flety ; Harrison Bankhead – kontrabas, wiolonczela ; Hamid Drake – perkusja oraz instrumenty perkusyjne

-------------------------------------------------

24.01. 2008, godz. 20:00 ; Jacek Kochan & CO. featuring: Gary Thomas ; Gary Thomas - saksofon tenorowy ; Dominik Wania - fortepian ; Michał Barański - kontrabas ; Jacek Kochan - perkusja, laptop

-------------------------------------------------

10.11.2007, godz. 20:00, sala koncertowa GCK, ARS CAMEALIS SILESIAE SUPERIORIS, koncert: Kronos Quartet ; David Harrington – skrzypce ; John Sherba - skrzypce ; Hank Dutt - altówka ; Jeffrey Zeigler - wiolonczela www.kronosquartet.org

----------------------------------------------------

7.11.2007, godz. 20:00 ,   Ravi Coltrane Quartet (USA) ; Ravi Coltrane - saksofon tenorowy ; Luis Perdomo - foretpian ; Drew Gress - kontrabas ; EJ Strickland - perkusja www.ravicoltrane.com

--------------------------------------------------

26.08.2007, godz. 21.00, podcienia GCK ; Renaud Garcia-Fons Arcoluz Trio ; Renaud Garcia-Fons - kontrabas ; Kiko Ruiz - gitara flamenco ; Pascal Rolando - instrumenty perkusyjne

----------------------------- 

8.07.2007, godz. 21.00, podcienia GCK ; David Krakauer & Klezmer Madness! ; David Krakauer – clarinets ; Sheryl Bailey – guitar ; Allen Watsky – rythm guitar ; SoCalled – sampler ; Frederic Liebert – bass ; Michael Sarin - drums

-----------------------------------------------

7.07.2007, godz. 21.00, podcienia GCK ; Geri Allen Group, featuring: Carmen Lundy ; Geri Allen – fortepian ; Carmen Lundy – wokal ; Daryll Hall – kontrabas ; Kassa Overall – perkusja ; Maurice Chestnut – taniec/step

---------------------------------------

18.05.2007(piątek), g. 20:00; Herb Robertson / Evan Parker / Agusti Fernandez - New Project

---------------------------------------

6.05.2007, live in concert hall GCK: Dave Douglas Keystone Sextet; Dave Douglas - trąbka, Adam Benjamin - instrumenty klawiszowe, Gene Lake - perkusja, Marcus Strickland - saksofony, Brad Jones - kontabas, DJ Olive - gramofony

---------------------------------------

25.03.2007, Søren Kjærgaard Solo & Trio; Søren Kjærgaard – fortepian, instrumenty klawiszowe, Jonas Westergaard – kontrabas, Frands Rifbjerg - perkusja

---------------------------------------

5.03.2007, Marc Ribot's Ceramic Dog Trio; Marc Ribot - gitara, Shazad Ismailly - gitara basowa, Chess Smith - perkusja

----------------------------------------

28.11.2006, g. 20:00; Piotr Wojtasik / Joachim Kuhn / Daniel Humair Piotr Wojtasik - trąbka Joachim Kühn - fortepian Daniel Humair - perkusja

----------------------------------------

23.11.2006, g. 20:00; Joey Calderazzo Trio Joey Calderazzo - fortepian Orlando Le Fleming - kontrabas Jukka Uotila - perkusja

------------------------------------------

18.11.2006, g. 20:00, Możdżer/ Danielsson/ Fresco Leszek Możdżer - fortepian Lars Danielsson - kontrabas, wiolonczela Zohar Fresco - bębny ramowe, instrumenty perkusyjne

----------------------------------------

7.11.2006, godz. 20:00, Satoko Fujii Quartet Satoko Fujii - fortepian Natsuki Tamura - trąbka Takeharu Hayakawa - kontrabas Tatsuya Yoshida - perkusja 

----------------------------------------

24.10.2006, g. 20:00; Dave Douglas Quintet: Dave Douglas - trąbka Donny McCaslin - saksofon tenorowy Uri Caine - Fender Rhodes Mark II James Genus - kontrabas Clarence Penn - perkusja www.davedouglas.com

----------------------------------------

14.10.2006, g. 20:00; The Jamie Saft Blues Explosion: Jamie Saft - gitara, elektronika, wokal Bobby Previte - perkusja Jonathan Maron - gitara basowa www.jamiesaft.com

----------------------------------------

21 may 2006,  8.00 p.m. Joey Baron - Solo www.joeybaron.com

----------------------------------------

14 May 2006,  8 p.m. Omar Sosa Trio Omar Sosa – piano Julio Barreto – drums Childo Tomas - bass guitar www.omarsosa.com

----------------------------------------

25 April 2006,  8 p.m. Yves Robert Trio Yves Robert - puzon Stefanus Vivens - komputer, syntezator Edward Perraud - perkusja yvrobert.free.fr

----------------------------------------

5 April 2006, 8 p.m. Jim Black AlasNoAxis Hilmar Jensson - guitars, wood grain box with black dials Chris Speed - sax, clarinet, keyboard, green box with silver buttons Skuli Sverrisson - bass, black box with glowing screen Jim Black - drums, pianica, black box with glowing screen www.jimblack.com AlasNoAxis is promoting NEW ALBUM: »Dogs of Great Indifference« (Winter&Winter 2006)

----------------------------------------

14 march 2006, 8 p.m. Herb Robertson & The Space Cadets - special guest Marcin Oleś, Bartłomiej Oleś. Herb Robertson - trumpet, cornet, flugelhorn, slide trumpet, toys, etc Frank Gratkowski - alto saxophone, clarinets Julien Petit - alto, baritone, tenor saxophone Marcin Oleś – double bass Bartłomiej Oleś – drums www.herbrobertson.com www.oles-oles.com

----------------------------------------

18 February 2006,  8 p.m. Gilad Atzmon And Orient House Ensemble Gilad Atzmon: saxophones,clarinet Frank Harrison: piano & melodika Romano Viazzani: accordion Dumitru O. Fratila: violin Yaron Stavi: double bass Asaf Sirkis or John Blease: drums & bandir Guillermo Rozenthuler: vocal www.gilad.co.uk

----------------------------------------

17 January 2006; DREW GRESS 7 BLACK BUTTERFLIES; TIM BERNE - sax RALPH ALESSI - trumpet CRAIG TABORN - piano TOM RAINEY - drums DREW GRESS - double bass www.drewgress.com

----------------------------------------

24 November 2005 BOJAN Z / JULIEN LOURAU ; Bojan Zulfikarpasic - piano Julien Lourau - sax

----------------------------------------

18 November 2005 ; JOSH ROSEMAN - EXECUTION PROJECT; Josh Roseman - trombone Alex Sipiagin - trumpet Myron Walden - alto saxophone Mark Helias - bass Justin Brown - drums

----------------------------------------

2 November 2005, 8 p.m., Bill Frisell w/ Greg Leisz & Jenny Scheinman; Bill Frisell - electric & acoustic guitar Greg Leisz - pedal steel guitar, lap steel guitar, dobro Jenny Scheinman - violin

----------------------------------------

27 October 2005, 8 p.m., DOMENICO+2 - SINCERELY HOT - Brazil's New Generation - DOMENICO LANCELLOTTI, MORENO VELOSO and ALEXANDRE KASSIN Domenico Lancellotti - vocal, percussion Moreno Veloso - vocal, guitar Alexandre Kassin - bass Pedro Sa - guitar Stephan San Juan - drums

----------------------------------------

23 October 2005, 8 p.m., North Quartet Peter Brötzmann - tenor sax, clarinet Mikołaj Trzaska - alto saxophone & bass clarinet Peter Friis Nielsen - bass Peeter Uuskyla - drums

----------------------------------------

28 September 2005, 8 p.m., concert hall Możdżer/Danielsson/Fresco Leszek Możdżer - piano Lars Danielsson - double bass Zohar Fresco - drums www.thetime.outsidemusic.net

----------------------------------------

22 September 2005, 9 p.m. FLANGER live – nonplace rec. Burnt Friedmann - bass synth, comp Uwe Schmidt (aka Atom, Senor Coconut) - percussion, comp Richard Pike - guitar, vocals Laurence Pike - drums Hayden Hischolm - clarinet, saxophone, voice

----------------------------------------

21 September 2005, 8 p.m. OLEŚ / JORGENSMANN / MAURER / OLEŚ Marcin Oleś - double bass Theo Jorgensmann - clairnet Albrecht Maurer - violin Bartłomiej Oleś - drums

----------------------------------------

22 June 2005, 8 p.m.,  MARC DUCRET TRIO Marc Ducret - guitar Bruno Chevillon - double bass Eric Echampard - drums

----------------------------------------

21 May 2005, 8 p.m., Otomo Yoshihide's New Jazz Ensemble (Japan) Otomo Yoshihide – guitar Alfred Harth – saxophone Kenta Tsugami – saxophone Hiroaki Mizutani - bass guitar Yasuhiro Yoshigaki – drums Sachiko Matsubara Kahiki Karie – vocal Kumiko Takara – vibraphone

----------------------------------------

29 April 2005, 8 p.m.,  Elliott Sharp – Terraplane David Hofstra - bass guitar, double bass Alex Harding - baritone saxophone, Curtis Fowlkes – trombone, Lance Carter – dr, Eric Mingus - vocal, Elliott Sharp - electric guitar, acoustic guitar, baritone guitar, tenor saxophone, lapsteel, bits and byte



----------------------------------------

16 April 2005, 8 p.m.,  URI CAINE TRIO Uri Caine – piano, Drew Gress – double bass, Ben Perowsky – drums

----------------------------------------

2 April 2005, 8 p.m., JOEY BARON "KILLER JOEY" Brad Shepik - guitar, Steven Cardenas - guitar, Tony Scherr - bass, Joey Baron – drums

----------------------------------------

20 January 2005, 8 p.m., Mazzoll/Roth/Sirkis - JEWellery Project Mazzoll – clairnet; Gilad Roth – saxophone;  Asaf Sirkis - drums

----------------------------------------

9 December 2004, godz. 7.30 p.m., Adam Makowicz vs Leszek Możdżer

----------------------------------------

29 November 2004, 8 p.m.,  TIM BERNE's SCIENCE FRICTION BAND Tim Berne - saxophone, Craig Taborn - keyboard, Marc Ducret - guitar, Tom Rainey - drums, Special guest: Herb Robertson - trumpet, flügelhorn

----------------------------------------

27 October 2004, 8 p.m., AlasNoAxis ; Hilmar Jensson - guitar, wood grain box with black dials Chris Speed - tenor saxophone, clarinet, keyboard, green box with silver buttons Skuli Sverrisson - bass guitar, black box with glowing screen Jim Black - drums, pianica, black box with glowing screen

----------------------------------------

3 October 2004, 8 p.m.,  Kazutoki Umezu "Kiki" Band

----------------------------------------

30 May 2004 10th JAZ Festival of Improvised Music; 29th Street Saxophon Quartet; Bobby Watson - alto saxophone; Ed Jackson - alto saxophone; Will Williams - tenor saxophone; Jim Hartog - baritone saxophone

----------------------------------------

27 May 2004, 7 p.m., Jazz Club Hipnoza 10th JAZ Festival of Improvised Music; Kwartludium; Paweł Nowicki - wibraphone, marimba Piotr Nowicki – piano; Dagna Sadkowska – violin; Michał Górczyński - clarinet, bass clarinet;

Tomasz Stańko – Freelectronic; Tomasz Stańko - trumpet, Janusz Skowron - keyboard; Sławomir Kurkiewicz - double bass; Tadeusz Sudnik - synthesizer

----------------------------------------

22 April 2004, 8 p.m., Grażyna Auguścik Quintet; Grażyna Auguścik - vocal, John McLean - guitar, Larry Kohut - double bass, Ernie Adams - drums, David Onderdonk - guitar, Jarek Bester - accordion

----------------------------------------

31 March 2004,  PACHORA; Chris Speed – clarinet; Brad Shepik - acoustic guitar, Portuguese guitar, tambbourine, electric saz, banjar, tres Skuli Sverrisson - bass guitar, baritone guitar Jim Black - drums, dumbek, percussion

----------------------------------------

11 March 2004,  1. OLEŚ / TRZASKA / OLEŚ Mikołaj Trzaska - saxophones, bass clarinet Marcin Oleś – double bass Bartłomiej Brat Oleś - drums

2. Mołr Drammaz

----------------------------------------

26 February 2004,  1. M.BUNIO.S/BARTWEBA m.bunio.s - laptop, synthesizers, etc bartweba - sampler and his black box

2. KOBIETY Grzegorz Nawrocki - guitar, vocal Anna Lasocka - bass guitar, vocal Karol Pawłowski – drums special guest: Paweł Nowicki - keyboards, vibraphone

----------------------------------------

20 January 2004, 8 p.m.  1. PINK FREUD Wojciech Mazolewski - bass guitar, Tomasz Ziętek - trumpet, Kuba Staruszkiewicz – drums

2. TRIO AND THE TIME/NO TIME CONFLICT, Gilad Roth – saxophone, Maciej Domaradzki – double bass, Asaf Sirkis – drums

----------------------------------------

18 December 2003, 8 p.m., KURY (farewell concert) Tymon Tymański - bass guitar, guitar, vocal; Piotr Pawlak – guitar; Kuba Staruszkiewicz – drums; Support: SO.NET Damian Pielka – guitar Adam Stodolski – double bass Przemysław Borowiecki - drums

----------------------------------------

27 November 2003, 8 p.m., Sirone’s Cocnord; Sirone - double bass; Ben Abarbanel-Wolff - saxophone; Ulli Bartel - violin; Maurice de Martin - drums

----------------------------------------

12 November 2003, 8 p.m.,  MATT DARRIAU's PARADOX TRIO; Matt Dariaux – saxophone; Brad Shepik - guitar; Rufus Cappadocia – cello; Seido Salifoski - drums and percussion instrument dumbek

----------------------------------------

26 October 2003, Jazz Club Hipnoza Eric Truffaz Quartet; Erik Truffaz - trumpet; Marcello Giuliani - bass guitar; Marc Erbetty - drums; Patrick Muller - fender electric piano, piano

----------------------------------------

9 October 2003, 8 p.m. Jazz Club Hipnoza Japanese New Music Festival Four instrumentalists in five music projects: RUINS - drums/bass duo ZOFFY - rock covers in sour and sweet sauce AKATEN - funny experiments with free music ZUBIZUVA-X polirhytmical a cappella concert ACID MOTHERS TEMPLE - at the end of the festival psychodelic and cosmic bleeding of extreme emotions

----------------------------------------

6 October 2003, 8 p.m., Jazz Club Hipnoza; AMON TOBIN

----------------------------------------

25 September 2003, 8 p.m., Tymanski Yass Ensemble; Maciej Sikała - tenor saxophone; Wojciech Mazolewski - bass guitar, Arek Skolik - drums; Tymon Tymański - guitar, vocal

----------------------------------------

15 June 2003, 8 p.m., Jacek Kochan & Co., Georg Breinschmid – double bass, Klaus Dickbauer - alto saxophone, bass clarinet, Jacek Kochan - drums

----------------------------------------

31 May 2003, 6 p.m. DEMEX-Zabrze 9th JAZ Festival of Improvised Music - Elektrolot Marcin Ziętek - bass guitar Bartek Weber - guitar, sampler Daniel Pigoński - keyboards - Bartweba vs. Mazolewski Bartek Weber - guitar, sampler Wojtek Mazolewski - bass guitar - Barbara Morgenstern & Sven Janetzko Barbara Morgenstern - keyboards, sampler, vocal Sven Janetzko - guitar - Gilad Atzmon & The Orient House Ensemble Gilad Atzmon - alto saxophone, clarinet Frank Harrison - piano, melodica Yoron Stavi - double bass Asaf Sirkis - drums

----------------------------------------

24 May 2003, 7 p.m.,  Łoskot; Mikołaj Trzaska – saxophone, Tomasz Gwinciński – drums, Piotr Pawlak – guitar, Olo Walicki – double bass

------------------------ 

24 May 2003, 9 p.m.,  Ellery Eskelin with Andrea Parkins and Jim Black  




--------------------------------- 

24.04.2003; ARTUR BLYTHE Quartet ; Artur Blythe – saksofon altowy ; Bobem Stewardem – tuba ; Gustem Tsilisem – marimba ; Cecilem Brooksem – perkusja

---------------------------------

5.03.2003, h. 20.00; Ken Vandermark ; Ken Vandermark - saksofon, klarnet ; Kent Kessler – kontrabas ; Paul Lyton – perkusja

---------------------------------

  7.03.2003, godz. 19.00, GCK - sala koncertowa ; DAVE DOUGLAS SEPTET ; Dave Douglas - trąbka, instrumenty elektroniczne ; Brad Jones - bas ; David Gilmore - gitara elektryczna i akustyczna ; Derek Phillips - perkusja ; Ikue Mori - instrumenty perkusyjne i elektroniczne ; Jamie Saft - instrumenty klawiszowe ; Seamus Blake – saksofon ; www.davedouglas.com

---------------------------------

23.02.2003, godz. 20.00, Jazz Club "Hipnoza" Piotr Wojtasik, Nicolas Simion, Marcin Jahr, Paul Imm 

---------------------------------

22.01.2003, godz. 20.00, Jazz Klub "Hipnoza" KAHIL EL' ZABAR/ HAMIET BLUIETT/ BILLY BANG

--------------------------------

9.01.2003, godz. 20.00, Jazz Club "Hipnoza" ; Joanna Charchan Trio 1 ; Joanna Charchan – saksofon ; Piotr Pawlak - gitara, elektronika ; Michał Gos – perkusja

---------------------------------

16.11.2002, godz. 22.00, Jazz Club "Hipnoza" ; Pink Freud i Sławek Jaskułke ; Wojciech Mazolewski - bass, loop sampler ; Tomasz Ziętek - trąbka ; Pawel Nowicki - wibrafon ; Kuba Staruszkiewicz – perkusja ; www.pinkfreud.art.pl

----------------------------------

16.11.2002, godz. 20.00, GCK - sala koncertowa ; John Zorn i Quartet DeSade ; Steven Gosling – fortepian ; Joyce Hammann – skrzypce ; Jeny Choi – skrzypce ; Lois Martin – altówka ; Erik Friedlander – wiolonczela

----------------------------------

14.11.2002, godz. 20.00, Jazz Club "Hipnoza" ; Peter Brötzman/John Dobie/Shoji Hano/Mazzoll

----------------------------------

31.10.2002, godz. 20.00, Jazz Club "Hipnoza” ; Satlah ; Danny Zamir - saksofony: altowy i sopranowy ; Shanir Ezra Blumenkranz – kontrabas ; Kevin Zubek – perkusja   


copyright GCK 2005, koncepcja i kod -.mik.thesign.!., tresć i kolor - promocja GCK


newsletter