program  galerie  jaZZ i okolice  edukacja  LOT  Opcje   o nas   sklep 
 Silesian Art School  future artist  spotkania  wykłady  Ośrodek Edukacji Kulturowej  MSK  Teatr i Taniec 
 o programie   aktualne działania  prowadzący 
english version


Silesian Art School to cykliczne spotkania autorskie, wykłady teoretyczne, pokazy sztuki wideo, plenerowe wycieczki pozwalające na nowo odkryć architektoniczny urok Katowic, a także spotkania na ekspozycjach będące dobrym wprowadzeniem w zrozumienie sztuki poszczególnych artystów.

Celem cyklu jest prezentacja i przybliżenie śląskiej publiczności zagadnień sztuki współczesnej. W ramach spotkań uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić wystawę, poznać najnowsze trendy w sztuce, a także szerzej w kulturze współczesnej, zapoznać się z kontekstem prezentacji sztuki, strategiami reprezentowanymi przez poszczególnych artystów, odkryć historię powstawania dzieł a także wziąć udział w dyskusji i uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania.

Spotkania przeznaczone są dla szerokiego kręgu zainteresowanych, zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką współczesną i odczuwają potrzebę przewodnictwa pośród labiryntu rozmaitych projektów artystycznych, jak i dla tych, którzy swoją przygodę ze sztuką rozpoczęli dawno temu i chcą ją kontynuować w sposób twórczy i rozwijający.Kontakt:

Monika Lewandowska

Fundacja SEKTOR

+48 604 325 323


copyright GCK 2005, koncepcja i kod -.mik.thesign.!., tresć i kolor - promocja GCK


newsletter