program  galerie  jaZZ i okolice  edukacja  LOT  Opcje   o nas   sklep 
 Silesian Art School  future artist  spotkania  wykłady  Ośrodek Edukacji Kulturowej  MSK  Teatr i Taniec 
 o programie  aktualne działania  archiwum 
archiwum
english versionŚR 15.09 - NDZ 5.11.2010
Warsztaty twórcze "Człowiek-Sztuka-Kontakt"

 
Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach twórczych w ramach projektu "Człowiek-Sztuka-Kontakt".

Projekt adresujemy do nauczycieli, wychowawców i edukatorów z placówek województwa śląskiego w zakresie: edukacji, animacji kultury i resocjalizacji. Zakłada on osiem warsztatów twórczych wraz z wykładami, prowadzonych przez Ewę Kokot-edukatora sztuki i Akademię Indygo,  realizowanych w korelacji z działalnością czterech galerii funkcjonujących w siedzibie Centrum Kultury Katowice.

Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na coraz częściej artykułowaną potrzebę aktywnego udziału instytucji, takich jak galerie, domy kultury czy organizacje pozarządowe w projektowaniu nowoczesnych metod edukacji kulturalnej, dostosowanych do warunków poszczególnych instytucji kultury. Efektem projektu będzie przygotowanie grupy docelowej międzynarodowej współpracy w zakresie  edukacji kulturalnej.  

Warsztaty odbywać się będę raz w tygodniu, w środę i zakończą wspólną akcją artystyczną  podczas seminarium w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Edukacyjnych.

ZGŁOSZENIA
przyjmowane mailowo do PT 10.09.2010 r.
e-mail: iaec@katowice.eu

Liczba miejsc ograniczona.

Warunkiem uczestnictwa jest znajomość języka angielskiego co najmniej w stopniu komunikatywnym .

FORMULARZ ZG?OSZENIOWY.doc

PT 5.11.2010
Seminarium Sieci Europy Środkowej IAEC: „Społeczeństwa edukacyjne – społeczeństwa przyszłości”

PROGRAM

9.30-10.00    Rejestracja uczestników
10.00-10.15    Otwarcie seminarium – powitanie
10.15-11.15    Prezentacja IAEC
11.15-11.45    Przerwa kawowa  
11.45-12.45    Wystąpienie wprowadzające - prof. dr hab. Katarzyna Olbrycht, Uniwersytet Śląski
12.45-13.15    Prezentacja projektów edukacyjno- kulturalnych zaproszonych miast, debata
13.15-14.30    Obiad
14.30-15.00    Promocja książki „Księga pracy twórczej” - Ewa Kokot- edukator sztuki
15.15-16.30    Warsztaty „Centrum-Zentrum-Centre” (wspólna akcja uczestników – tworzenie indywidualnych tablic z ważnymi słowami, które utworzą ostatecznie wspólną przestrzeń)
od 16.30    Możliwość zwiedzania CKK


KSIĘGA PRACY TWÓRCZEJ

zamysł i redakcja: Ewa Kokot 

projekt graficzny, redakcja: Katarzyna Goczoł

fotografie: A. Astaszow, M. Dziedzic, E. Kokot, I. Lechowicz, I. Popławski

korekta: Zdzisława Górska-Nieć

druk: DIMOGRAF

wydawca: www.ck.art.pl

o księdze:

Informacja dla rodziców, wychowanków, edukatorów...
Książka jest zestawem zadań artystycznych na bazie sztuki, rozwijających myślenie twórcze dziecka. Wyboru prac autorka dokonala na podstawie dziel sztuki dziecięcej i artystów współczesnych ze Śląska. Na dobór wplynęły opinie dzieci, które biorą udzial w projekcie edukacji kulturalnej "Future Artist" w Centrum Kultury Katowice. Dzięki księdze mozliwa będzie indywidualna praca dziecka, które nie uczestniczy bezpośrednio w warsztatach. Należy pamietać, że wraz z wiekiem naturalna aktywność twórcza dziecka zostaje hamowana. Ksiązka ma pobudzić tę aktywność. Istotą Księgi jest jej współtworzenie przez małego twórcę na bazi sztuk wizualnych. Prace reprodukowane dotyczą artystów śląskich tworzcych w XX wieku i współcześnie. Książka jest próba przybliżenia ich twórczości nie tylko w aspekcie inspiracji, ale i popularyzacji sztuki śląskiej w ogóle. Księga ma ważne zadanie - uświadomić twórczą więź między pokoleniem dzieci i dorosłych, dojrzałych artystów i małych twórców, pracujących z ogromnym zaangażowaniem i pasją. Zamieszczono zdjęcia pokazujące pracę uczestników projektu "Future Artist" w kontekście wystaw w czterech galeriach sztuki CKK. Autorka ma nadzieję, że fotografie zachęcą do podjęcia własnych dzialań przez tych wszystkich, dla których praca artystyczna z dzieckiem jest ważna i piękna.

Księga... to wydawnictwo unikatowe, wnoszące nową jakość, którą stanowi współtworzenie książki przez małego czytelnika na bazie sztuk wizualnych. Pozycja ta wpisuje się w nowoczesne projekty wydawnicze z przeznaczeniem dla dzieci tzw. activity book, proponowane przez instytucje sztuki typu Tate Modern w Londynie czy Centre Pompidou w Paryżu.

 
ORGANIZATORZY:

UM Katowice

Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek

International Association of  Educating CitiesZapraszamy do obejrzenia fotorelacji z letnich warsztatów twórczych NADMIAR I SKROMNOŚĆFUTURE ARTIST
Warsztaty twórcze dla dzieci w wieku od 6 lat


Program FUTURE ARTIST ma na celu kształtowanie kompetencji dzieci do obcowania ze sztuką wizualną. Zajęcia warsztatowe odbywają się cyklicznie, w galeriach Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek i nawiązują do trwających w nich wystaw.
Działania w przestrzeni galerii są okazją do bezpośredniego obcowania dziecka ze sztuką. Uczestnicy zajęć tworzą swoje prace przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych: rysunku, malarstwa, rzeźby, technik mieszanych, multimediów.
Podczas zajęć FUTURE ARTIST praca twórcza, mająca charakter zabawy plastycznej, wpływa na kreatywność, ekspresję i samoakceptację dziecka.LISTOPAD
sob. 6.11, godz. 15.00
sob. 13.11, godz. 15.00
sob. 20.11, godz. 15.00
sob. 27.11, godz. 15.00

GRUDZIEŃ
sob. 4.12,  godz. 15.00
sob. 11.12, godz. 15.00
sob. 18.12, godz. 15.00


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Patronat

InseaPOLAND

copyright GCK 2005, koncepcja i kod -.mik.thesign.!., tresć i kolor - promocja GCK


newsletter