program  galerie  jaZZ i okolice  edukacja  LOT  Opcje   o nas   sklep 
 LOT 2009  LOT 2008  lot 2007  LOT 2006  LOT 2005  LOT 2004  LOT 2003  LOT 2002  LOT 2001  LOT 2000  LOT 1999 
 spektakle dla dorosłych  letnia grządka teatralna  wieczory kabaretowe  recitale 


4 lipca 2004

I wieczór kabaretowy:

TZDS (Katowice)


„To za duże słowo”,

Kabaret To za Duże słowo powstał w palarni Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w lutym 2003 roku. Dokładnie. Skutkiem tego palaczami są bohaterowie naszych skeczy, a także nasza muszka maskotka, którą można spotkać na stronie internetowej kabaretu. Kabaret TzDs w ciągu roku wyszedł z okopów, ale dalej jest na offie. Takim demonstracyjnym offie ze skreczami. A na PACE jak raz przypadkowo straciliśmy orientację, to od razu nas wrobili w jakieś nagrody. Trzeba uważać. Lubimy Martynę Jakubowicz za niezły float, hip-hop life style za dystans, filmy Davida Lyncha za lekkość przekazu i Szopena za hardcore formy. W wolnych chwilach jesteśmy zapalonymi zielarzami. A niektórzy z nas kiszą, ale nie kapustę. Nie lubimy clubbingu, chyba że podlewany bograczem w sosie á la Masłowska.

www.tzds.art.pl  


TZDS


Grupa Rafała Kmity (Kraków)

„The best of” – program z okazji 10-lecia istnienia grupy

Grupa Rafała Kmity z okazji 10-lecia istnienia przygotowała absolutny hit sezonu. Program składający się z największych przebojów Grupy plus utwory premierowe i unikatowe materiały archiwalne (m.in. piosenka w wykonaniu Anity Lipnickiej z 1993 roku oraz te ocenzurowane przez TVP).
1,5 do 3 godzin znakomitej zabawy dla każdego widza w każdym wieku
Całość okraszona filmowymi wstawkami (na dowożonym przez nas ekranie) i świetną konferansjerką Adamów Grzanki i Małczyka z Formacji Chatelet. W premierach m.in słynne już Radio wielokrotnie powtarzane na życzenie telewidzów od czasu prapremierowego pokazu na Mrągowskiej Nocy Kabaretowej.

www.kmita.art.pl


Grupa Rafa?a Kmity


18 lipca 2004

II wieczór kabaretowy:

Neo-nówka (Wrocław)


„Same hity i jeden śmieszny skecz”

Kabaret NEO-NÓWKA przedstawia swój czwarty program zatytuowany: "LETKI" znany także pod tytułami: SAME HITY I JEDEN SMIESZNY SKECZ, POZA KULKA KRYJE SIE COS WIECEJ.
Kabaret Neo-Nówka powstał we Wrocławiu w 2000 roku. Od tego czasu stworzył kilka programów, wystąpił na wszystkich znaczących festiwalach kabaretowych, zdobywając wiele nagród. Kabaret Neo-Nówka można również zobaczyć w kabaretonach realizowanych przez TVP. Podejmowana przez nich tematyka jest szeroka, od wszechogarniającego absurdu do spraw studenckich, społecznych czy lekko politycznych – jednym słowem, nie unikają trudnych tematów.
www.neonowka.pl


Neo-nówka


Grzegorz Halama

„wygłupy przez duże ‘W’

Grzegorz Halama to obecnie jeden z najpopularniejszych artystów kabaretowych, rozśmiesza publiczność monologami, pastiszami i parodiami. Stylem nawiązuje on do amerykańskiej tradycji komików stand-up comedy. Z wielką swobodą prowadzi zabawny dialog z publicznością i przeistacza się w znakomite osobowości, jak np. Pana Józka, hodowcy kurczaków i wielbiciela kretów czy „Śpiewającej bakterii”. Do tej pory wylansował już kilka znanych przebojów piosenki satyrycznej, jak choćby „ Arnold”, „Zakazany robot”, „Dziwny jest ten flak” czy ciesząca się ogromną popularnością (trzy tygodnie miejsce pierwsze na liście przebojów radiowej Trójki) piosenka „ Śpiworki – ja wiedziałem ,że tak będzie”.
Program kabaretowy „wygłupy przez duże W” to zestaw nowych skeczy i piosenek tego artysty (m.in. monolog o Carlito, Skecz o rzucaniu palenia czy popis francuskiego kucharza na temat chińskiej kuchni). Ciekawostką może być fakt, iż program ten powstawał „w akcji”, to znaczy podczas kolejnych spotkań na artystycznej scenie w Kawiarni Nieboska Komedia w Zielonej Górze, z żywym udziałem publiczności. Program jest porcją doskonałej zabawy i humoru dla publiczności, która często czynnie bierze udział w popisach scenicznych artysty.
www.halama.pl

Grzegorz Halama


8 sierpnia 2004

III wieczór kabaretowy:

DNO (Dąbrowa Górnicza)


Kabaret DNO wystąpi na Letnim Ogrodzie Teatralnym po raz drugi. Z wielką przyjemnością, ponieważ mile wspomina tamtejszą publiczność. W swoim repertuarze postarają się pokazać najnowsze swoje skecze, aczkolwiek
nie zapomną o starszych szlagierach. Ten sierpniowy wieczór będzie ciepły, tak jak
ciepłe są zdjęcia z okolic Wałbrzycha zrobione podczas „kuracji zdrowotnej”
dennych chłopców, na której kabaret aktualnie przebywa. Oczywiście nie życzymy chłopcom szybkiego powrotu do pełnej równowagi psychicznej...

www.dno.republika.pl  


DNO


Kabaret Długi

„Siedem mitów głównych” – program z okazji 25-lecia istnienia kabaretu

Premiera pierwszego programu kabaretu miała miejsce w klubie „Kropka” w Gliwicach w 1979 roku. Od tamtej pory Kabaret Długi przygotował i wystawił kilkanaście programów, wziął udział w kilkudziesięciu kabaretonach (w tym kilka wyreżyserował), wyprodukował kilkanaście wydawnictw audiowizualnych, nagrał kilkadziesiąt programów telewizyjnych, kilkaset audycji radiowych i wystąpił kilka tysięcy razy dla ponad miliona widzów.
Zgarnął główne nagrody we wszystkich liczących się przeglądach, festiwalach, turniejach i konkursach kabaretowych (m.in. trzykrotnie wygrał Ogólnopolskie Spotkania Estradowe w Rzeszowie, zdobył Srebrną Szpilkę w Lidzbarku Warmińskim, Złote Rogi Kozicy w Zakopanem, dwukrotnie Grand Prix Przeglądu Klubowych Teatrów i Kabaretów w Katowicach oraz zwyciężył w Turnieju Młodych Talentów w Krakowie, gdzie w nagrodę otrzymał w radiowej Trójce czas antenowy na własną audycję. W marcu 2004 r. kabaret obchodził 25-lecie istnienia oraz 20-lecie współpracy z radiową Trójką.

www.kabaretdlugi.pl  22 sierpnia 2004

IV wieczór kabaretowy: Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe:

Kabaret Profil

„Bez chemicznych ulepszaczy”

Kabaret Profil „Bez chemicznych ulepszaczy”
Kabaret Profil jest młody ciałem i duchem. Został założony 11.12.2002 w klubie Gęba w Zielonej Górze. Współdziała z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym. Kabaret charakteryzuje się tym, że jest kabaretem od początku do końca.

www.kabaretprofil.az.pl


Kabaret Profil


Kabaret Hrabi

„Terapia”

Program TERAPIA - to program o uczuciach, emocjach i impulsach. Objęty klamrą seansu terapeutycznego przedstawia w scenkach i piosenkach powstawanie i rozwój emocji. Owszem, dochodzi w programie do manipulacji uczuciami zarówno aktorów jak i widzów. Ulubioną manipulacją jest wywołanie śmiechu w sytuacjach na pozór nieśmiesznych.
W programie nie ma wpadek i pomyłek - ponieważ każda taka zostaje obrócona w nowe spontaniczne wydarzenie z udziałem publiczności za pomocą kącika "dekompresji",
"Kącik dekompresji" to specjalne miejsce na scenie, gdzie odbywają się rzeczy nie przewidziane scenariuszem.
www.hrabi.pl


Kabaret Hrabi

copyright GCK 2005, koncepcja i kod -.mik.thesign.!., tresć i kolor - promocja GCK


newsletter